Dağ evi tarzı banyo | asia-oss.org

Dağ evi tarzı banyo

Dağ evi tarzı banyo

Fransızca "chalet" sözcüğü genellikle karakteristik sarkan çatılı ahşaptan yapılmış küçük bir bina olarak adlandırılır. Chalet - bir tür ulusal İsviçre konutları, Alp beldesi beldesi sayesinde popüler olmuştur.

Dağ evi tarzında genellikle inşa edilmiş kır evleri veya küçük, rahat oteller. Dağ evi tamamen ahşaptan inşa edilmek zorunda değildir, çoğu zaman birinci kat taştan yapılır. İlk Dağ evleri (bu kelimeyi çevrilmiştir) kulübe hayvan sürüsü olmaları gerçeğine rağmen, bu tarzda inşa modern binalar, yoksullar için bir ev gibi görünmüyor. Kural olarak, bir dağ evi, modern konfor fikirlerine uygun olarak döşenmiş, iki, üç katlı bir binadır.

Dağ evi tarzında ev

Bugün, dağ evi tarzında, sadece evlerin kendileri değil, aynı zamanda ayrı odalar da yürütülmektedir. Tasarımdaki bu eğilim o kadar popüler hale geldi ki, kent dairelerinin sahipleri bile evlerinde karla kaplı Alpleri andıran bir iç mekan yaratma eğilimindeler. Sıradan bir dairenin dönüşümünü banyodan bir alp evine dönüştürmenizi öneririz.

Dağ evi tarzında banyo - ahşap tavanlar, büyük banyo, taş duvarlar ve zeminler

Stil özellikleri

Dağ evinin tarzı kırsal ve eko-stil ile ortak çok, ama hala oldukça orijinal. Dağ evi tarzında yapılmış odanın iç kısmının karakteristik özelliklerini göz önünde bulundurun:

  • Temel terbiye malzemeleri olarak ahşap ve taş. Bu malzemelerden diğer iç elemanlar da, örneğin, tavan altında ahşap kirişler veya bir ısı kaynağı olarak bir ocak olarak kabul edilir.
  • Sıhhi tesisat armatürleri haricinde, mobilya ve kapılar dahil tüm mobilyalar doğal ahşap veya imitasyon malzemelerinden yapılmıştır.
  • Dağ evinin tarzı, iç mekanın sofistike olmasını gerektirmez. Mobilya ve sıhhi tesisat en basit, geleneksel modellerle seçilir. Gerçek retro veya yaşlı iç öğeler kabul edilir.
  • Yumuşak, sakin renkler. Hem dekorasyonda hem de mobilyalarda, ağırlıklı olarak doğal bir renk paleti kullanılır.

Dağ evi tarzında banyo - temel malzemeler - doğal taş ve ahşap

Banyoda stil dağ evi - ahşap, cam

Kim yapacak?

Tasarımdaki her yön, hayranlarına ve rakiplerine sahiptir; stil dağ evleri - istisna yok. Modern bir konutun içindeki kırsal romantizm herkesin beğenisine olacak. Aşağıda bu stili mümkün olduğunca rahat hissedecek insanlar kategorileri bulunmaktadır.

Yani, dağ evi tarzı iç aşağıdaki durumlarda size uyacaktır:

  • Yalnızca niteliğine dinlenme ve yazlık veya köyde tatil geçirmeyi tercih yapabiliyorsanız: ağaçlar, buhar banyosu yürürken, temiz hava solumak ve yaşam ülkenin diğer lezzetleri zevk.
  • Kayak ve diğer kış sporları hayranı iseniz. Bu durumda, bir dağ evi tarzında tasarlanan dairenin içi, tüm yıl boyunca kayak merkezlerinin güzel kalplerini hatırlatacaktır.
  • Eğer coziness fikriniz doğal malzemeler, basit, sağlam mobilyalar ve minimum dekor kullanmaksa.

Dağ evi tarzında banyo - sakin gri-beyaz renk düzeni, ahşap ve taş

Renk Çözümleri

Doğal olarak bir kır evine yakın olan bir dağ evi tarzında doğal renklerin tercih edilmesi beklenmektedir. Bu sadece malzemeleri bitirmek için değil, aynı zamanda mobilya ve aksesuarlar için de geçerlidir. Duvar ve zemin için ahşap ve taş kullandığımız için, yüzey bitiminde kahverengi ve gri tonlarının tümünün hakim olacağı açıktır.

Dağ evi tarzında bir banyoda beyaz ve taş duvarlar

Dağ evi tarzında banyoda ahşap yüzeyler

Chalet tarzında banyonun iç kısmındaki mobilyalar genellikle ahşaptır, bu nedenle rengiyle duvarlara uyum sağlar. Kahverengi, kırmızı, bordo, bej - bu renk düzeninde odanın iç kısmı yürütülür.

Dağ evi tarzında bir banyoda taş mobilyalar

Banyo tarzı dağ evinde ahşap bordür

Dağ evi tarzında banyoda taş lavabo ile ahşap bordür

Ahşap ve taş renklerine ek olarak, dağ evi tarzında, alp doğada bulunabilecek başka renkler de vardır, örneğin beyaz, koyu yeşil, mavi, sarı. Ancak bu tonlar çok dikkatli kullanılmalıdır, çünkü bir dağ evi için, pratikte parlak noktalardan yoksun, hafif, nötr bir renk paleti tercih edilir.

Chalet tarzında banyoda duvarlarda yeşil kiremit

aydınlatma

Köy evlerinde ne tür bir aydınlatma olduğunu hatırlıyor musunuz? Parlak değildir, ışık gözlere çarpmaz, lambalar odanın tüm köşelerini aydınlatmaya eğilimlidir. Bu özellik, bir dağ evi tarzında dekore edilmiş bir banyodaki aydınlatmayı tasarlayarak elde etmeniz gereken bir etkendir.

Bununla birlikte, bunun güzellik prosedürleri de dahil olmak üzere çok fazla zaman harcadığımız modern bir banyo olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle, örneğin ayna yakınındaki bazı alanlar iyi vurgulanmalıdır.

Işığın sessiz durumda kalmasını sağlamak için ana tavan lambasını terk edip, duvar ışıklarını kullanarak aydınlatmayı bölgelere ayırabilirsiniz. Hepsini aynı anda ekleyerek, iyi ve eşit bir aydınlatma elde edersiniz. Ve eğer loş, neredeyse samimi bir ışık istiyorsanız, sadece armatürlerden birini yakmak yeterli olacaktır.

Ahşap kirişler, tavan ışıkları ve dağ evi tarzında banyoda beyaz badanalı duvarlar

Ahşap tavanlar, tek bir metal lamba, beyaz badanalı duvarlar, taş zeminler - dağ evi tarzında bir banyo

Dağ evi banyolu mumlar

Dağ evi tarzı bir banyo için en basit ve en kompakt aydınlatma armatürlerini seçmelisiniz. Mükemmel bir çözüm, neredeyse yer kaplamayan ve odanın aydınlatma derecesini ayarlamanıza izin veren spot ışıkları olacaktır.

Dağ evi banyosunda kirişlerle ahşap tavanda spot ışığı

Dekor ve Aksesuarlar

Dağ evi tarzında yapılan dekorun iç tasarım unsurları, bu tarzın oluşumu için bir başlangıç ​​noktası olarak hizmet ettiğini de hatırlatmaktadır. Alp dağlarının ve köylerinin doğası, sadece son derece doğal sonlandırma malzemelerinin kullanımıyla değil, aynı zamanda aksesuar seçiminde de yansıtılmaktadır.

Dağ evi tarzında banyo - taş ve ahşap kombinasyonu

Örneğin, dağ evleri geleneksel olarak avlanma kupaları - doldurulmuş hayvanlar ile donatılmıştır. Tabii ki, banyoda böyle bir dekor öğesi yersiz olacaktır. Birincisi, banyoda zaten çok fazla olmayan bir yer kaplar ve ikincisi, bu tür ürünler su ve buhar ile sürekli temas halinde olmayacaktır. Banyoda belirli bir renk yapmak istiyorsanız, duvara asılmış geyik boynuzlarıyla kendinizi sınırlayın. Odaları sadece dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda havlu tutucusu olarak da görev yapabilir veya orijinal bir lamba yaratmak için temel oluşturabilirler.

Dağ evi tarzında banyoda taş deniz kabuğu

Resim şeklinde dekoratif unsurlar, chalet tarzında banyoda vazolar

Ayrıca, Alplerin flora ve faunasını tasvir eden resimler ve figürinler de karşılanmaktadır. Yüksek nemin zarar vermeyeceği bu tür ürünleri seçmeye çalışın.

Tasarım özellikleri

Geleneksel olarak dağ evi tarzında aşağıdaki cilalar kullanılır: zemin doğal taş levhalardan, duvarlar ahşapla kaplıdır, tavanda ayrıca bir ağaç veya sadece beyaz sıva vardır. Ancak taş zemin, sürekli soğuk taş - yanı sıra, genellikle yalınayak yürümek banyo için en uygun seçenek değil, iyi bir miktar mal olacak. En iyi çözüm, doğal taş gibi stilize edilmiş seramik karolar olacaktır. Nemi ile teması mükemmel bir şekilde korur ve taş ısıdan çok daha iyidir. Banyoda "sıcak zemin" sistemi kuruyorsanız, güneşte veya ahşap tahtalarda ısıtılmış bir taş üzerinde yürümeyi tamamıyla hissedeceksiniz.

Yerdeki doğal taş levhalar, dağ evi tarzında banyoda ahşap duvarlar

Ahşap - dağ evi banyosundaki ahşap mobilyalar

Böyle bir banyoda mobilya mümkün olduğunca küçük olmalıdır - sadece gerekli şeyleri depolamak için gerekli olan. Bu durumda, en basit olmalı: modern gömülü modeller ve parlak yüzeyler odanın genel tarzı ile uyumsuz olacaktır.

Sıhhi tesisatta olduğu gibi, geleneksel malzemelerden - dökme demir, akrilik ve sıhhi tesisat - en basit modelleri seçmelisiniz. Uzmanlar chalet tarzında bir banyo için beyaz ve bej sıhhi tesisat seçmek için tavsiye ederiz. Birçoğu, banyonun bu tür modern özelliklerini, çamaşır makinesi veya ahşap pano ve çıtaları olan bir duş kabini gibi maskelemeyi tercih ediyor. Deneyin, çok sıradışı olacak!

Chalet tarzı banyoda taş lavabolar basit geometrik şekiller

Taş zeminler ve duvarlar, dağ evi tarzında banyoda ahşap mobilyalar

Eşsiz bir iç mekan yaratmak

  • Diğer tüm benzer stillerdeki gibi, dağ evi aktif olarak el sanatlarını kullanır. Her ikisi de kendi el ahşap dolapları ve rafları ve el yapımı tarafından yapılan aksesuarlar ile yapılabilir. Örneğin, örme halılar, lambalar için dikili abajurlar, vb.
  • Dağ evinin içindeki saksı bitkileri sıklıkla bulunur ve banyo istisna değildir. Nemi tolere eden ve kaba kil kaplara ekecek olan kapalı çiçekleri tercih etmelisiniz.
  • Chalet altında yapılan banyoda mobilya ve sıhhi tesisat mutlaka antik çağda bir dokunuş olmalıdır. Pahalı tasarım modellerinde boşa harcanmaması için, bu etkiyi kendi başınıza gerçekleştirebilirsiniz. Derileri kullanarak, kazıma yaratabilirsiniz ve yaratıcılık için dükkanlarda, yüzeyleri hızlı bir şekilde yaşlandırabileceğiniz çok çeşitli vernik ve boyalar vardır.
Dağ evi tarzında banyoda iç

Loading...