Kúpeľňa v štýle chaty | asia-oss.org

Kúpeľňa v štýle chaty

Kúpeľňa v štýle chaty

Francúzske slovo "chalet" sa zvyčajne nazýva malá budova vyrobená z dreva s charakteristickou previslou strechou. Chalet - akési národné švajčiarske bývanie, sa stala populárnou vďaka alpským strediskám.

V štýle chaty sa zvyčajne budujú vidiecke domy alebo malé, útulné hotely. Chata nemusí byť postavená úplne z dreva, pomerne často prvé poschodie je z kameňa. Napriek tomu, že prvé chatky boli pastierskymi chatrčami (takto je prekladané slovo), moderné budovy postavené v tomto štýle nevyzerajú ako obydlia pre chudobných. Chalet je spravidla pevné, dvojpodlažná, trojpodlažná budova, zariadená v súlade s modernými nápadmi pohodlia.

Dom v štýle chaty

Dnes, v štýle chaty, nielen samotné domy sú vykonávané, ale aj oddelené miestnosti. Tento trend v dizajne sa stal tak populárnym, že aj majitelia mestských bytov majú tendenciu vo svojom dome znovu vytvoriť interiér pripomínajúci zasnežené Alpy. Odporúčame začať transformáciu obyčajného bytu do alpského domu z kúpeľne.

Kúpeľňa v štýle chaty - drevené stropy, veľká vaňa, kamenné steny a podlahy

Vlastnosti štýlu

Štýl chaty má veľa spoločného s vidieckym a ekologickým štýlom, ale stále je dosť originálny. Zoberte si do úvahy charakteristické črty interiéru miestnosti, vyrobené v štýle chaty:

  • Drevo a kameň ako základné dokončovacie materiály. Iné interiérové ​​prvky z týchto materiálov sú tiež vítané, napríklad drevené trámy pod stropom alebo kachle ako zdroj tepla.
  • S výnimkou inštalačných prípravkov sú celé vybavenie vrátane nábytku a dverí vyrobené z prírodného dreva alebo z umelých materiálov.
  • Štýl chaty neusiluje o sofistikovanosť interiéru. Nábytok a inštalatérske práce sú vybrané podľa najjednoduchších tradičných modelov. Naozajstné retro alebo staršie interiéry sú vítané.
  • Mäkké, pokojné farby. V dekorácii aj v zariadení sa používa prevažne prirodzená farebná paleta.

Kúpeľňa v štýle chaty - základné materiály - prírodný kameň a drevo

Štýlová chata v kúpeľni - drevo, sklo

Kto to urobí?

Každý smer v dizajne má svojich fanúšikov a protivníkov; štýlový chatky - bez výnimky. Vidiecka romantika v interiéri moderného obydlia bude mať radosť nie všetkým. Nižšie sú kategórie ľudí, ktorí budú cítiť tento štýl čo najpohodlnejšie.

Takže interiér štýlu chaty vám vyhovuje v nasledujúcich prípadoch:

  • Ak môžete odpočívať len v prírode a radšej strávite dovolenku v krajine alebo v dedine: dýchajte čerstvý vzduch, prechádzajte lesom, kúpať sa do kúpeľa a vychutnávať si ďalšie pôžitky zo života na vidieku.
  • Ak ste fanúšikom lyžiarskych a iných zimných športov. V tomto prípade interiér bytu, navrhnutý v štýle chaty, vám pripomenie celoročne krásne srdce lyžiarskych stredísk.
  • Ak vaša myšlienka pohody je používať prírodné materiály, jednoduchý, pevný nábytok a minimálne dekor.

Kúpeľňa v štýle chaty - pokojná šedobiela farebná schéma, drevo a kameň

Riešenia farieb

Očakáva sa, že v štýle chaty, ktorá je neodmysliteľne blízko k vidieckej budove, sú preferované prirodzené farby. To platí nielen pre dokončovacie materiály, ale aj pre nábytok a príslušenstvo. Pretože používame drevo a kameň na steny a podlahy, je zrejmé, že v povrchovej úprave budú dominovať všetky odtiene hnedej a šedej.

Biele a kamenné steny v kúpeľni v štýle chaty

Drevené povrchy v kúpeľni v štýle chaty

Nábytok v interiéri kúpeľne v štýle chaty je zvyčajne aj drevený, takže v farbe to harmonizuje so stenami. Hnedá, červená, vínová, béžová - v tejto farebnej schéme sa vykonáva interiér miestnosti.

Kamenný nábytok v kúpeľne v štýle chaty

Drevený obrubník v kabíne v kúpeľni

Drevený obrubník s kamennými umývadlami v kúpeľni v štýle chaty

Okrem farieb dreva a kameňa sa v štýle chaty nachádzajú aj iné farby, ktoré sa nachádzajú v alpskej prírode, napríklad biela, tmavozelená, modrá, žltá. Tieto tóny by sa však mali používať veľmi opatrne, pretože pre chatu je preferovaná ľahká, neutrálna farebná paleta, prakticky bez jasných škvŕn.

Zelená dlažba na stenách v kúpeľni v štýle chaty

osvetlenie

Spomínate si, aké osvetlenie je v dedinských domoch? Nie je jasné, svetlo nezasahuje do očí, lampy nemajú tendenciu osvetľovať všetky rohy v miestnosti. Tento efekt musíte dosiahnuť navrhnutím osvetlenia v kúpeľni zdobeného v štýle chaty.

Nesmieme však zabúdať, že ide o modernú kúpeľňu, kde strávime veľa času, vrátane procedúr krásy. Preto by mali byť niektoré oblasti, napríklad blízko zrkadla, dobre zvýraznené.

Ak chcete zachovať stratu svetla, môžete opustiť hlavnú stropnú lampu a rozbiť osvetlenie do zón pomocou stenových svetiel. Tým, že ich zahrniete naraz, dosiahnete dobré, rovnomerné osvetlenie. A ak chcete temné, takmer intímne svetlo, bude stačiť na osvetlenie iba jedného z príslušenstva.

Drevené trámy, stropné svietidlá a biele steny v kúpeľni v štýle chaty

Drevené stropy, jediná kovová lampa, biele steny, kamenné podlahy - kúpeľňa v štýle chaty

Sviečky s kúpeľňou v štýle chaty

V kúpeľni v štýle chaty by ste si mali vybrať najjednoduchšie a najkompaktnejšie osvetlenie. Skvelým riešením budú reflektory, ktoré takmer nezabezpečujú priestor a umožňujú vám nastaviť stupeň osvetlenia miestnosti.

Bodové svetlo na drevenom strope s trámy v kúpeľni v štýle chaty

Dekor a príslušenstvo

Prvky dekorácie vo vnútri kúpeľne, vyrobené v štýle chaty, tiež pripomínajú, že slúžil ako východiskový bod pre formovanie tohto štýlu. Povaha alpských hôr a dedín sa odráža nielen pri použití výhradne prírodných materiálov na konečnú úpravu, ale aj pri výbere príslušenstva.

Kúpeľňa v štýle chaty - kombinácia kameňa a dreva

Chaty sú napríklad tradične vybavené poľovníckymi trofejami - vycpanými zvieratami. Samozrejme, že v kúpeľni bude taký dekorový prvok na mieste. Po prvé, zaberá miesto, ktoré v kúpeľni už nie je veľa, a za druhé, takéto výrobky jednoducho nebudú v trvalom kontakte s vodou a parou. Ak chcete vytvoriť určitú farbu v interiéri kúpeľne, obmedziť sa na steny, ktoré visia na stenu. Môžu nielen vyzdobiť miestnosť, ale tiež slúžiť ako držiak uterákov alebo stať sa základom pre vytvorenie originálnej lampy.

Mušle v kameňoch v kúpeľni v štýle chaty

Dekoratívne prvky vo forme obrazov, vázy v kúpeľni v štýle chaty

Taktiež sú uvítané obrazy a figuríny zobrazujúce flóru a faunu Álp. Pokúste sa vybrať také výrobky, ktoré vysokú vlhkosť nepoškodí.

Vlastnosti dizajnu

Tradične v štýle chaty sa používajú tieto druhy povrchových úprav: podlaha je vyrobená z prírodného kameňa, steny sú lemované drevom, na strope je tiež strom alebo jednoducho biela omietka. Ale kamenné podlahy bude stáť dobré množstvo, okrem toho, stále chladný kameň - nie je najvhodnejšou možnosťou pre kúpeľňu, ktoré často chodíme bosý. Najlepším riešením budú keramické dlaždice, štylizované ako prírodný kameň. Dokonalo udržuje kontakt s vlhkosťou a je oveľa lepšie ako kameň udržiava teplo. A ak v kúpeľni nainštalujete systém "teplej podlahy", dôjde k úplnému pocitu chôdze na kameň vyhrievaný na slnku alebo drevených doskách.

Prírodné kamenné dosky na podlahe, drevené steny v kúpeľni v štýle chaty

Drevený nábytok v kúpeľni v drevenom chate

Nábytok v takej kúpeľni by mal byť čo najmenší - len to, čo je potrebné na uloženie potrebných vecí. V tomto prípade by malo byť najjednoduchšie: moderné vložené modely a lesklé povrchy budú v rozpore so všeobecným štýlom miestnosti.

Pokiaľ ide o inštalatérske práce, mali by ste si vybrať tie najjednoduchšie modely z tradičných materiálov - liatiny, akrylátové a sanitárne výrobky. Odborníci radí vybrať si kúpeľňu v štýle chaty nie je biela, a béžová inštalatérske práce. Mnohí radšej zakrývajú moderné atribúty kúpeľne, ako je práčka alebo sprchovací kút s drevenými doskami a lamelami. Skúste to, bude to veľmi neobvyklé!

Jednoduché geometrické tvary kamenných drezov v kúpeľni v štýle chaty

Kamenné podlahy a steny, drevený nábytok v kúpeľni v štýle chaty

Vytváranie jedinečného interiéru

  • Rovnako ako vo všetkých ostatných podobných štýloch chata aktívne využíva remeslá. Môže byť vyrobená z vlastnej ruky s drevenými skriňami a poličkami a príslušenstvom vyrobeným ručne. Napríklad pletené koberce, šité tienidlá na lampy atď.
  • V chate sa často nachádzajú rastliny v kvetináčoch a kúpeľňa nie je výnimkou. Mali by ste si vybrať vnútorné kvety, ktoré dobre tolerujú vlhkosť a pestujú ich v hrubých hlinených hrncoch.
  • Nábytok a inštalácia v kúpeľni, vyrobené pod chatou, musí mať nutne starodávny nádych. Aby ste sa nestratili drahým dizajnovým modelom, môžete dosiahnuť tento efekt sami. Použitím kožiek môžete vytvárať škraby a v obchodoch pre kreativitu existuje obrovský výber lakov a farieb, s ktorými môžete povrchy rýchlo starnúť.
Interiér v kúpeľni v štýle chaty

Loading...