Łazienka w stylu domku | asia-oss.org

Łazienka w stylu domku

Łazienka w stylu domku

Francuskie słowo "chalet" jest zwykle nazywane małym budynkiem z drewna o charakterystycznym zwisającym dachu. Chalet - rodzaj krajowej szwajcarskiej obudowy, stał się popularny dzięki alpejskim miastom wypoczynkowym.

W stylu chatki zwykle budowano wiejskie domy lub małe, przytulne hotele. Domek nie musi być zbudowany w całości z drewna, dość często pierwsze piętro wykonane jest z kamienia. Pomimo tego, że pierwsze domki były chatami pasterskimi (tak jest tłumaczone słowo), nowoczesne budynki zbudowane w tym stylu nie wyglądają jak mieszkanie dla ubogich. Z reguły dom jest solidnym, dwu-, trzypiętrowym budynkiem, wyposażonym zgodnie z nowoczesnymi pomysłami komfortu.

Dom w stylu chalet

Dzisiaj, w stylu domków, nie tylko same domy są wykonywane, ale także osobne pomieszczenia. Ten trend w projektowaniu stał się tak popularny, że nawet właściciele miejskich mieszkań mają tendencję do odtwarzania w swoim domu wnętrza przypominającego pokryte śniegiem Alpy. Zalecamy rozpoczęcie przekształcania zwykłego mieszkania w dom alpejski z łazienki.

Łazienka w stylu chalet - drewniane sufity, duża wanna, kamienne ściany i podłogi

Cechy stylu

Styl domku ma wiele wspólnego z wiejskim i ekologicznym stylem, ale wciąż jest dość oryginalny. Weź pod uwagę charakterystyczne cechy wnętrza pokoju wykonane w stylu domku:

  • Drewno i kamień jako podstawowe materiały wykończeniowe. Inne elementy wyposażenia wnętrz z tych materiałów są również mile widziane, na przykład drewniane belki pod sufitem lub piec jako źródło ciepła.
  • Z wyjątkiem urządzeń sanitarnych, całe umeblowanie, w tym meble i drzwi, wykonane są z naturalnego drewna lub materiałów imitujących.
  • Styl domku nie aspiruje do wyrafinowania wnętrza. Meble i instalacje są wybierane przez najprostsze, tradycyjne modele. Rzeczywiste elementy wystroju w stylu retro lub starszym są mile widziane.
  • Miękkie, spokojne kolory. Zarówno w dekoracji, jak iw meblach stosuje się przeważnie naturalną paletę kolorów.

Łazienka w stylu chalet - podstawowe materiały - kamień naturalny i drewno

Stylowy domek w łazience - drewno, szkło

Kto to zrobi?

Każdy kierunek projektowania ma swoich fanów i przeciwników; stylowe domki - bez wyjątku. Romans na wsi we wnętrzu nowoczesnego mieszkania przypadnie do gustu nie wszystkim. Poniżej znajdują się kategorie osób, które będą czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe.

Tak więc wnętrze w stylu domku będzie Ci odpowiadać w następujących przypadkach:

  • Jeśli możesz odpoczywać tylko w naturze i wolisz spędzać wakacje w kraju lub wiosce: oddychaj świeżym powietrzem, spaceruj po lesie, kąpać się w kąpieli i cieszyć się innymi urokami wiejskiego życia.
  • Jeśli jesteś fanem narciarstwa i innych sportów zimowych. W tym przypadku wnętrze mieszkania, zaprojektowane w stylu chaty, będzie przez cały rok przypominać o pięknych sercach ośrodków narciarskich.
  • Jeśli Twoim pomysłem jest przytulność, to użyj naturalnych materiałów, prostych, solidnych mebli i minimalnego wystroju.

Łazienka w stylu chalet - spokojna szaro-biała kolorystyka, drewno i kamień

Rozwiązania kolorystyczne

Oczekuje się, że w stylu chatki, która jest z natury bliska wiejskiej rezydencji, preferowane są naturalne kolory. Dotyczy to nie tylko materiałów wykończeniowych, ale również mebli i akcesoriów. Ponieważ używamy drewna i kamienia do ścian i podłóg, jest oczywiste, że w wykończeniu powierzchni dominować będą wszystkie odcienie brązu i szarości.

Białe i kamienne ściany w łazience w stylu domku

Drewniane powierzchnie w łazience w stylu chalet

Meble we wnętrzu łazienki w stylu domku są zwykle również drewniane, więc w kolorze współgra ze ścianami. Brązowy, czerwony, bordowy, beżowy - w tym schemacie kolorów wnętrze pokoju jest wykonane.

Kamienne meble w łazience w stylu domku

Drewniana krawężnik w domku w stylu łazienki

Drewniany krawężnik z kamiennymi basenami w łazience w stylu chalet

Oprócz kolorów drewna i kamienia, w stylu chatki istnieją inne kolory, które można znaleźć w alpejskiej naturze, na przykład biały, ciemnozielony, niebieski, żółty. Ale te odcienie powinny być używane bardzo ostrożnie, ponieważ do domku preferowana jest jasna, neutralna paleta kolorów, praktycznie pozbawiona jasnych plam.

Zielona dachówka na ścianach w łazience w stylu domku

Oświetlenie

Czy pamiętasz, jakiego rodzaju oświetlenie znajduje się w domach wiejskich? Nie jest jasne, światło nie uderza w oczy, lampy nie mają tendencji do oświetlania wszystkich kątów w pomieszczeniu. Jest to efekt, który musisz osiągnąć projektując oświetlenie w łazience, urządzone w stylu domku.

Jednak nie powinniśmy zapominać, że jest to nowoczesna łazienka, w której spędzamy dużo czasu, w tym wykonując zabiegi kosmetyczne. Dlatego niektóre obszary, na przykład w pobliżu lustra, powinny być dobrze podświetlone.

Aby światło było wyciszone, możesz zrezygnować z głównej lampy sufitowej i rozbić oświetlenie na strefy za pomocą lamp ściennych. Włączając je wszystkie w tym samym czasie, osiągniesz dobre, równomierne oświetlenie. A jeśli chcesz mieć słabe, prawie intymne światło, wystarczy zapalić tylko jedno z urządzeń.

Drewniane belki, lampy sufitowe i bielone ściany w łazience w stylu chalet

Drewniane sufity, pojedyncza metalowa lampa, bielone ściany, kamienne podłogi - łazienka w stylu domku

Świece z łazienką w stylu domku

Do łazienki w stylu domku powinieneś wybrać najprostsze i najbardziej kompaktowe oprawy oświetleniowe. Doskonałym rozwiązaniem będą reflektory, które prawie nie zajmują miejsca i pozwalają dostosować stopień podświetlenia pomieszczenia.

Oświetlenie punktowe na drewnianym suficie z belkami w łazience w stylu chalet

Wystrój i akcesoria

Elementy wystroju we wnętrzu łazienki, wykonane w stylu chatki, również przypominają, że stanowiły punkt wyjściowy do powstania tego stylu. Charakter alpejskich gór i wiosek odbija się nie tylko na zastosowaniu wyłącznie naturalnych materiałów wykończeniowych, ale również na wyborze akcesoriów.

Łazienka w stylu chalet - połączenie kamienia i drewna

Na przykład domki są tradycyjnie wyposażone w trofea myśliwskie - wypchane zwierzęta. Oczywiście w łazience taki element dekoracyjny będzie nie na miejscu. Po pierwsze, zajmuje miejsce, które w łazience już nie ma wiele, a po drugie, takie produkty po prostu nie będą w stałym kontakcie z wodą i parą. Jeśli chcesz zrobić określony kolor w łazience, ogranicz je rogami zwieszonymi na ścianie. Mogą nie tylko ozdobić pomieszczenie, ale również służyć jako uchwyt do ręczników lub stać się podstawą do stworzenia oryginalnej lampy.

Muszle w kamieniu w łazience w stylu chalet

Elementy ozdobne w postaci obrazów, wazonów w łazience w stylu chatki

Ponadto mile widziane są obrazy i figurki przedstawiające florę i faunę Alp. Spróbuj wybrać takie produkty, których wysoka wilgotność nie powoduje szkód.

Cechy konstrukcyjne

Tradycyjnie w stylu domku stosuje się następujące rodzaje wykończeń: podłoga jest wykonana z płyt z kamienia naturalnego, ściany wyłożone są drewnem, na suficie znajduje się również drzewo lub po prostu biały tynk. Ale kamienna podłoga będzie kosztować sporo, poza tym, stale zimny kamień - nie najodpowiedniejszą opcją do łazienki, którą często chodzimy boso. Najlepszym rozwiązaniem będą płytki ceramiczne stylizowane na kamień naturalny. Doskonale utrzymuje kontakt z wilgocią i jest o wiele lepszy niż kamień utrzymuje ciepło. A jeśli zainstalujesz system "ciepłej podłogi" w łazience, poczujesz całkowite uczucie chodzenia po nagrzanym słońcem kamieniu lub drewnianych deskach.

Naturalne płyty kamienne na podłodze, drewniane ściany w łazience w stylu chalet

Drewniane meble w drewnianej chatce

Meble w takiej łazience powinny być tak małe, jak to możliwe - tylko to, co jest potrzebne do przechowywania niezbędnych rzeczy. W takim przypadku powinno być to najprostsze: nowoczesne modele wbudowane i błyszczące powierzchnie będą niezgodne z ogólnym stylem pomieszczenia.

Jeśli chodzi o instalacje hydrauliczne, powinieneś wybrać najbardziej proste modele z tradycyjnych materiałów - żeliwa, akrylu i ceramiki sanitarnej. Eksperci doradzają, aby wybrać do łazienki w stylu domku nie jest biały i beżowy kanalizacji. Wielu woli maskować takie nowoczesne cechy łazienki, jak pralka czy kabina prysznicowa z drewnianymi deskami i listwami. Wypróbuj, okaże się bardzo nietypowy!

Proste geometryczne kształty kamiennych umywalek w łazience w stylu chalet

Kamienne podłogi i ściany, drewniane meble w łazience w stylu chatki

Tworzenie wyjątkowego wnętrza

  • Podobnie jak we wszystkich innych podobnych stylach, domek aktywnie wykorzystuje rękodzieło. Może to być zarówno wykonane własnymi drewnianymi szafkami i półkami, jak i akcesoria wykonane ręcznie. Na przykład dzianinowe dywaniki, szyte abażury do lamp itp.
  • Często spotyka się rośliny doniczkowe we wnętrzu chatki, a łazienka nie jest wyjątkiem. Powinieneś wybrać kryte kwiaty, które dobrze tolerują wilgoć i sadzić je w grubych glinianych garnkach.
  • Meble i kanalizacja w łazience, wykonane pod domkiem, muszą koniecznie mieć odrobinę antyku. Aby nie zostać zmarnowanym na drogie modele projektowe, możesz osiągnąć ten efekt na własną rękę. Za pomocą skórek można tworzyć zadrapania, aw sklepach dla kreatywności istnieje ogromny wybór lakierów i farb, dzięki którym można szybko starzeć się na powierzchniach.
Wnętrze w łazience w stylu chalet

Loading...